Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Başkan ya da vekilleri neden yoktu ?

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


23 Eyl?l 2017 16:16
Yorum Sayısı :0

Elmalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen 21 nci Ahilik Haftası törenleri gerçekleştirildi. Tam 170 adet plaket verildi, törenlerde. Bu durum çarşı içindeki esnaflar tarafından seçim yatırımı olarak değerlendirildi, yazımın başında belirteyim.


Verilen 170 plaket önümüzdeki yıl yapılacak oda seçimine nasıl yansır, göreceğiz. Ama, en uygunu en yaşlı ve en genç oda üyesine plaket verilmesiydi. Ya da her meslekte en yaşlı ve en genç üyeler belirlenerek plaket sayısı sınırlı tutulabilirdi.


******
Bazı esnaflar bolca verilen plakete kafayı takarken, ben özellikle AESOB Başkan vekillerine takıldım, Elmalı’daki Ahilik  törenlerinde neden yoktular diye.


Başkan Dere ile telefonla görüştüm, benim gibi bazı esnaflarında kafasındaki soruları giderdi.


Aynı gün Manavgat’ta da Ahilik Törenleri varmış ve Başkan Dere aynı anda iki yerde bulunamayacağından Manavgat’taki törenlere katılmış. (Dere’nin Manavgat’taki törenlere katılacağını biliyordum.)


Dere’nin Elmalı’ya bakış açısını bildiğimden sorun yok.


Peki vekiller ?


Aynı zamanda Şoförler Odası Başkanı olan Mehmet Ali Alkan, dayısının cenaze törenleri için Elmalı’daki törenlere katılamamış. 


Bu vesile ile kardeşim Mehmet Ali Alkan’a başsağlığı, dayısına da rahmet diliyorum.


Ya diğer vekil.


Servisçiler Odası Başkanı olan Süleyman Şahin, okulların yeni açıldığı şu günlerde doğal olarak ağırlığını servis konusuna vermek zorunda. “0” sorunla bir eğitim sezonunu servisçiler açısından açmak ve kapatmak amacıyla Şahin bir yandan ortaya çıkan sorunları Valilik, emniyet ya da belediyelerle görüşerek çözümlemeye çalışıyor, bir yandan da daha güvenli bir servisçilik için görüşmeler yapıyor.


Başkan yok, vekiller yok...


Ama Ali Kardiyan orada. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyesi. Birçok merkez ya da ilçe oda başkanları da yine Elmalı’da düzenlenen Ahilik Törenlerinde.


Dere, “Sıkıntı yok. Ekip olarak yine Elmalı’daydık” diyor, başlıyor Elmalı’ya ge-len başkanları tek tek saymaya.


Bu arada küçük bir not. 


2017 yılı Antalya’da yılın Ahisi’nin belirlenmesi için kurulan komisyonda bulunanlardan biri de Ali Kardiyan’dı.  


Kardiyan, Feyzi Aykut için oy kullandığını benimle paylaşırken, Elmalı’da bulunması bana göre daha çok anlam kazandırdı.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları