Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı'nın Yolları

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


27 Eyl?l 2017 10:12
Yorum Sayısı :0

Bir yandan Elmalı-Korkuteli karayolu, diğer yandan Elmalı- Finike karayolunda çalışmalar hızla devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Elmalı’ya her iki yönden ulaşmak hem daha kısa, hem de daha güvenli olacak. Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Yapraklı Mahallesi’ndeki bir tören sırasında yaptığı konuşmada Antalya-Isparta bölünmüş karayolundaki çalışmaların halen devam etmesini dile getirmiş ve sanıyorsam Elmalı-Korkuteli, Elmalı-Finike karayolundaki çalışmaların hızını vurgulaşmıştı.


Sık sık Isparta’ya giden biri olarak, Isparta-Antalya bölünmüş yol çalışmalarının halen devam ettiğini görüyor ve çalışmaların bu derece yavaş ilerlemesinin nedenini anlayamıyorum. Genellikle Ağlasun yolunu kullansam da sadece Ağlasun yol ayrımından sonraki çalışmaların birkaç yıldır devam ettiğine şahit oluyorum.


Elbette temennim Elmalı-Korkuteli, Elmalı-Finike bölünmüş yol çalışmaların başladığı gibi bu hızla devam etmesi ve yoldaki çalışmaların belirlenen zamanda tamamiyle bitmesi.


*****


Elmalı-Akçay-Gömbe yolu genelde her zaman yoğun bir araç trafiğine sahip. Özellikle şu günlerde yoğun araç trafiği daha da arttı. Ve bu yolda da genişletme çalışmaları biran önce başlatılmalı. Bana göre bu derece yoğun araç trafiğine sahip bu yolda çalışma başlatılması can ve mal güvenliği açısından Elmalı-Korkuteli, Elmalı- Finike yolu kadar önemli. 


Kaldı ki yol üzerinde birçok yerleşim yeri de mevcut. Araçlar yerleşim yeri içinden geçerken  yayalar için ciddi anlamda tehlike arzediyor. Yol genişletme çalışmaları esnasında yerleşim yeri içinden geçen yol başka bir güzergaha aktarılır mı bilmiyorum ama bu konuda bir çalışma yapılmamışsa yapılmasında fayda görüyorum.


Güzergah değişikliği olmayacaksa, yaya üst geçitleri de proğram içine alınması önem kazanmaktadır.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları