Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Yeni cezaevi inşaatı bittiği anda Elmalı’daki yoğunluğa dikkat !

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


01 Ekim 2017 12:44
Yorum Sayısı :0

Yazlıkçılar gitti ama Elmalı’da hareketlilik bitmedi. Her ne kadar Elmalı MYO’da eğitime başlayan öğrenci sayısı 350’lerden 65’lere düşse de, hafta içi ilçede öğrenci hareketliliği son derece fazla. 

Lokantalar yine dolu, fırınlar fazla mesaiye devam ediyorlar. 


Pazartesi günleri kurulan semt pazarlarına ilgi halen devam ediyor. Şehiriçi trafiği felç olmaya, kısa süreliğine alışveriş için aşağı ya da yukarı pazara gelen araç sahipleri araçlarını park edecek yer aramaya devam ediyor
.

Yani Elmalı’da canlılık, hareketlilik yaz ayında olduğu gibi kesntisiz sürüyor. Esnaf kesiminin (geneli değil) yüzleri gülüyor. Belli bir saate kadar çarşı-pazarda insan sirkülasyonu devam ediyor.


Elbette bu hareketlilik, bu sirkülasyon Elmalı için olumlu bir gelişme. Esnafın lehine olan bir durum. Önceki yıllarda yazlıkçıların gitmesiyle beraber oluşan sakin ortam, bu yıl henüz oluşamadı. Sakin ortamla beraber Elmalı’da ticari hareketin de durağan bir döneme girdiğini elbette unutmadık.


Aklıma başka bir soru geliyor: 


Elmalı’da bu yaz ağırlanan yazlıkçı sayısında ciddi bir düşüş mü yaşandı?
*****
Çarşı-pazardaki hareketliliği gündeme getirirken, bir gerçeği de gündeme getirmek zorundayız. Bu gerçekte ivedilikle mevcut kapalı pazar yeri mutlaka trafiği aksatmayacak daha uygun bir yere taşınması. 


Bu konuda Elmalı Belediyesi’nin yer arayışı var mı-yok mu bilmiyorum ama, Bozhöyük Mahallesine yapılan yeni cezaevinin hizmete girmesini ardından, bu cezaevinde görev alacak asker ya da sivil personelin ailelerinin sebze ve meyva ihtiyaçlarını mevcut pazar yerinden karşılamaları ile beraber yaşanacak yoğunluğu düşünmek  bile istemiyorum.


Onun için şimdiden yeni cezaevi lojmanlarının yapılacağıGökpınar'a ikinci bir kapalı semt pazarının Elmalı’ya yapılmasında ayrıca  fayda görüyorum. İlçe merkezine yakın bir noktada yapılacak kapalı semt pazarı, mevcut pazar yerine ihtiyacı da kendiliğinden ortadan kaldıracaktır.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları