Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Korkuteli-Elmalı karayolunda 15 Aralık tarihi

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


10 Ekim 2017 09:38
Yorum Sayısı :0

Elmalı-Finike karayolunda bölünmüş yol çalışmaları devam ediyor.  Bir yandan altyapı hazırlanıyor, diğer yandan altyapısı biten bölümde hemen asfaltlama çalışmasına başlanılıyor. Çalışmalarda Göltarla sınırlarına dayandı
****


Aynı şekilde Elmalı-Korkuteli karayolunda da bölünmüş yol çalışmaları devam ediyor. Beğiş Ovası’ndan itibaren trafik servis yoluna verildiğinden yapılan çalışmaların hangi aşamada olduğunu bilmiyoruz. Ama, MAKİ yetkilileri yoğun bir patlatma çalışmasının yapıldığını söylüyorlar.


Ve trafiğe kapatılan bölümdeki çalışmaların tamamının bitirilip trafiğe açılmasının 15 Aralık itibariyle mümkün olmadığını kaydediyorlar. 


Kapatılan ve çalışma yapılan bölüm yaklaşık 12 kilometre. MAKİ yetkilileri 5 kilometrelik bölümde çalışmaların 15 Aralık itibariyle tamamlanacağını ve eski yola bağlanarak trafiğin servis yolundan değil mevcut yoldan verilebileceğini  söylüyorlar.


Özellikle kar yağdığı zaman trafiğin geçici de olsa mevcut eski yoldan verilmesinden fayda var. Çünkü, servis yolunda biriken kar ne kadar erken müdahale edilirse edilsin bir zaman sonra çift taraflı trafiğin kilitlenmesine yol açacak. Eğer servis yolunda trafik kilitlenirse birkaç gün açmak mümkün olmaz.


Kar yağdığı zaman Elmalı’ya ya da Korkuteli’ye ulaşmak için bir başka alternatif daha var. Ancak bu alternatif yol daha uzun ve bundan da önemlisi kar yağdığı zaman bu yolda da risk bir hayli fazla. Bu nedenle bu alternatif yolu gündeme bile getirmek istemiyorum.


Sonuç olarak biraz sıkıntı çekeceğiz, çekiyoruz da. Ama karlı günlerde alınacak tedbir ve eski yolun kullanılmasıyla beraber inanıyorum ki Elmalı-Korkuteli karayolu bölünmüş yol çalışmaları hızla devam edecek ve sözkonusu bu yılda daha kısa sürede, daha güvenli ve rahat araba kullanıp yolculuk etme imkanına sahip olacağız.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları