Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Ceza yerseniz, kimsenin kapısını ÇALMAYIN !

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


30 Ekim 2017 10:14
Yorum Sayısı :0

Elmalı’da muhtarların, oda ve kefalet başkanlarının katıldığı  “huzur toplantısı” yapıldı. Önce, Elmalı İlçe Emniyet Müdürü, ardından  da İlçe Jandarma Komutanı birer konuşma yaptılar, mesajlarını da gayet net bir şekilde verdiler. 


Kaldırıma tezgah açan esnaftan, aracını gelişigüzel park eden sürücüye, gerekli güvenlik önlemini almayan küçükbaş ya da büyükbaş hayvan yetiştiricilerinden, altındaki motorla hız denemesi ya da akrobasi hareketi yapan gençlere, tarlasında işçi çalıştıran çiftçilerden, işyerinde kayıtsız- belgesiz  işçi çalıştıranlara, kendi misafiri dahi olsa emniyetin sistemine  konaklayanların kimlik bilgilerini anında girmeyen pansiyonculara varıncaya kadar  Elmalı’da yaşayan 7’sinden 77’sine herkesi uyardılar ve noktayı da koydular.


“Ceza yediğiniz zaman kimsenin kapısını çalmayın.”


*****
Kaldırımlar yayanın, ama özellikle bazı Elmalılı esnaf bunun farkında değil. Keza cadde ve yollar da araçların. Bazı Elmalılı esnaf bunun da farkında değiller.  Araç park edilmesi için ayrılan yere araçların park etmelerini önlemek için dubalar koyuyor ya da sandalye koyarak araçların park edilmesini engelliyorlar.


Gerçekleştirilen “huzur toplantısında” dile getirilen konulardan ikisi buydu.
Bir başka konu ikinci hatta üçüncü sıra oluşturulacak şekilde araçların park edilmesiydi. Keza motorsikletlerin ve bazı araçların eksozlarından çıkan gürültü, düğün - sünnet gibi etkinliklerde pompalı tüfekle havaya ateş açılması, işyerlerine, besi çiftliklerine kamera takılması, alarm sisteminin kurulması gibi yapılması gerekenler konusunda herşey “huzur toplantısına” katılanlara anlatıldı.


Oldukça yararlı bir toplantı oldu. Daha da genişletilmiş bir şekilde devamı gelmeli.


Yarınki yazımda ufak dokunuşlarla çözülebilecek bazı sorunları köşemde sizlerle paylaşacağım. Ve yine bazı konulara dönük önerilerimi ilgili makamlara ileteceğim.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları