Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Ayın Polisleri Elmalı’dan olmalı

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


03 Aralik 2017 20:43
Yorum Sayısı :0

2017 yılını uğurlamaya bugünü saymazsak bir ay kaldı. Arkadaşlarımızın hakettikleri izinleri kullandırdığımız için bir süre internet haber sitemiz www.elmaliguncel.com adlı haber sitemize gereken ağırlığı veremedik. Arkadaşlarımız izinlerinden dönmeye başladı, haber sitemizde de güncel olan haberleri ardı ardına paylaşmaya başlarlar.


******
Elmalı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde 28 Kasım sabahı yol kontrolü yapan ve ara sokağa kaçan bir aracı fark ederek takip edip, durduran ve 10 kilo 600 gram esrar maddesinin ele geçirilmesini sağlayan dikkatli polisleri kutluyorum.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından her ay seçilen “başarılı polisler” bu kez bence dikkatleri sayesinde 10 kilo 600 gram esrarı yakalatan Elmalı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki polisler olmalı diye düşünüyorum.


İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’nın ilgisine ve bilgisine.

******
Hanönü’ndeki restorasyon çalışmaları devam ediyor. Ortaya çok çok güzel bir görüntü çıkmasına karşın yapılan restorasyon ile ilgili olumsuz düşüncelerimi daha önce de birkaç kez paylaşmıştım.


Bir önerimi tekrarlıyorum. Kaymakamlık ya da belediye kimi depo olarak kullanılan, kimi ise boş halde olan o dükkanların ticari birer işletmeye dönmesi için mutlaka bir çözüm üretmek zorunda.


Bu çözüm sadece yapılan restorasyona harcanan paranın zayi olmamasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir zamanlar Elmalı’nın en önemli ticaret merkezinin de tekrar eski canlılığına kavuşmasını sağlar.


*******
Ömer Paşa Cami avlusunda bulunan tarihi medrese restore edildi, o şekilde bırakıldı. Eğer bu yer bir şekilde değerlenmezse o zaman  yağmur, rüzgar ile güneş kısa zamanda yeni bir restore çalışmasını gerektirebilir.


Burası daha öncede söylediğim gibi müze  ya da kaymakam beyin düşündüğü şekilde sohbetlerin yapılabileceği bir kır kahvesi olabilir. YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları