Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


CHP Elmalı İlçe Teşkilatı kongresinin ardından

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


12 Aralik 2017 09:41
Yorum Sayısı :0

Öncelikle Ak Parti Elmalı İlçe Kadın Kolları Başkanı seçilen Şerife Kurtulmuş’a, ardından da CHP Elmalı İlçe Başkanlığı görevine tekrar getirilen Şakir Aydın’a hayırlı olsun diyorum. Bana göre siyaset halka hizmet etme sanatıdır, iki başkanında öncelikle Elmalı’ya, Elmalılılara en iyi hizmeti vereceklerinden eminim.


Her iki kongrenin bir bölümünü izledim. CHP’nin kongresinde dikkatimi çeken, her seçimde aday olarak gördüklerimin misafirler arasında çoğunlukta olmasıydı ki....Biliyorsunuz CHP’de il başkanlığı seçimi kapının hemen arkasında. Divan başkanının elindeki konuşmacı listesine konuşmak için peşpeşe isim yazdıranları görünce alel-acele salondan ayrıldım. 


Mehmet Tufan’da oradaydı. Yanında Elmalı Belediye Meclisi’nin iki ismi; Erdal Altaca ve Salih Arı vardı. Geride bıraktığımız mahalli seçimlerde CHP Elmalı Belediye Başkan aday olan Tufan’la seçimden sonra bugüne kadar pek karşılaşmamış biri olarak, her ne kadar ben de köşesini çekilmiş gibi bir hava oluştursa da...


Şakir Aydın’ın  listesinde il kongre delegesi olması, bazılarının gönlünde halen  yatması önümüzdeki dönemde de Tufan’ın CHP Elmalı Belediye Başkan adaylığı konusunda bir adım önde olduğunun göstergesi.


Asım Tan’da oradaydı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Aslan ile yine ismi bazı çevreler tarafından ısrarla CHP Elmalı Belediye Başkan adayı olarak lanse edilen Ziraat Odası Başkanı Salih Kurubaş’ta oradaydı. Kısa süre salonda kaldılar ve ayrıldılar, davetli oldukları CHP genel kurulundan.


Genel kurulda misafirlerin konuşmasını dinlemedim ama ben salondan ayrılana kadar konuşanlar özellikle  3 Kasım 2019 Pazar günü yapılacak başkanlık seçiminin önemini vurguladılar. Bazı konuşmacılara göre 30 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli seçimler o kadar önemli değilmiş. 


30 Mart’ta kaybedenin 3 Kasım’da kaybetmesinin çok yüksek olduğu gerçeği unutulmuş gibi. Hatırlarlar....


CHP Elmalı’da Şakir Aydın ve ekibi ellerinden gelenin fazlasını yapıyorlar bu kesin. Ama yalnız kalıyorlar bu da madalyonun diğer yüzü.


* Yarın Ak Parti Elmalı kadın Kolları kongresini değerlendireceğim.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları